Breaking News

Funkcjonalność w sekretariatach lekarskich i firmowych

Pracujemy minimum osiem godzin na dzień, co daje jedną trzecią dnia. Świadczy to, że w pracy spędzamy największą ilość czasu. Któż albowiem w obecnych czasach ma okazję pozwolić sobie na osiem godzin snu? Ważne jest więc, żeby biuro, lub gabinet, były umeblowane w taki sposób, żeby niwelowały niekorzystne efekty wielogodzinnej pracy siedzącej.W tym celu powstała dziedzina naukowa określana, jako ergonomia. Jej zadaniem jest dopasowanie stanowiska pracy do cech psychofizycznych człowieka. To naturalnie dzięki prawom ergonomii produkowane są coraz prawidłowiej dobrane do człowieka meble. Najogromniejsze postępy zostały osiągnięte w dziedzinie krzeseł i foteli. Jak najbardziej takie meble kosztują więcej, jednakowoż porządniej wydać pieniądze na fotel niż na środki przeciwbólowe albo kręgarza, czy masażystę. Ergonomiczny fotel podnosi także wydajność w pracy. Przeważnie wyposażony jest w kółka, co gwarantuje prędkie przemieszczanie się po tych paru metrach kwadratowych podłogi, na których egzystuje współczesny homo office.

Ergonomiczne siedzisko powinno posiadać możliwość regulacja wysokości oraz oparcia. Należy je albowiem dopasować do konkretnego człowieka. Nie wolno więc skonstruować jednego modelu, który byłby perfekcyjny dla wszystkich ludzi. Harmonijny fotel biurowy powinien wymuszać na człowieku prawidłową sylwetkę ciała. Kręgosłup powinien być wyprostowany a mięśnie kręgosłupa lekko napięte. Równocześnie oparcie fotela powinno być na tyle elastyczne, aby pozwalało od czasu do czasu odciążyć kręgosłup i lekko się położyć, kiedy, na przykład, rozmawiamy przez telefon. Należałoby także spowodować zasady dotyczące aranżowania gabinetów medycznych – oto przykład https://www.nowygabinet.pl/index.php/zobacz-wszystkie-nowosci-sprzet-i-materialy/3732-gabinet-stomatologiczny-przyjazny-dla-pacjenta-jak-go-stworzyc.

Krzesło, które ma takie przymiotniki umożliwia, tak nazywane, siedzenie dynamiczne. Taki fotel jest wymagany każdemu, kto funkcjonuje dłużej niż cztery godziny w ciągu doby. Oparcie ergonomicznego fotela powinna być wysokie. W miejscu, gdzie znajdują się lędźwie dobrze wyprofilowane. Siedzisko oraz oparcie powinny być tak skonstruowane, żeby bez względu na pozycję ciała całe plecy posiadały oparcie. Najlepsze firmy proponują wieloletnią gwarancję na swoje wyroby. Warto wobec tego inwestować w ergonomię.