Breaking News

Ogrzewanie mieszkania, które nie zanieczyszcza środowiska

Od kilkunastu dużo się mówi na temat ogrzewania budynków. Większość lokalnych miast ma powietrze skażone nie wyłącznie spalinami automobilowymi, jednak również spalinami z kominów obiektów mieszkalnych, w których mieszkania ogrzewane są węglem. Kraków jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast krajowych, gdzie normy złośliwych substancji w powietrzu są wielokrotnie przekroczone.

I tak jest od lat, a w najbliższej przyszłości poprawy nie dostrzega się. Montaż alternatywnego źródła ogrzewania w mieszkaniu jest bardzo kosztowny, korzystanie z energii elektrycznej również, co w związku z tym mają zrobić starsi ludzie – ponieważ w zasadzie tacy mieszkają w starym budownictwie, których jedynym źródłem utrzymania jest skromna renta lub też emerytura. Palą w piecach węglem, a to naturalnie dzięki temu powietrze mamy takie jak mamy. Nowe mieszkania konstruowane w ostatnich latach mają ogrzewanie nowoczesne, mieszkańcom innowacyjnych osiedli, z reguły położonych w odległości od centrum, zależy, żeby powietrze w ich okolicy było choć trochę lepsze aniżeli w mieście. Dlatego deweloperzy decydują się na nowoczesne ogrzewanie obiektów, albowiem takie mieszkania czy domy będą się cieszyły coraz pokaźniejszym zainteresowaniem – pompy ciepła gorzów.

W domach jednorodzinnych z uznaniem można instalować kolektory słoneczne, co jest nowoczesnym i ekologicznym rozwiązaniem kłopotów, a dla posiadaczy stanowi oszczędność kosztów energii grzewczej, aż do 70 – 80% w skali roku. Warto się w następstwie tego nad tym prawidłowo zastanowić, ponieważ do tego można uzyskać unijne dofinansowanie do kupna oraz montażu ogrzewania bateriami solarnymi. Kolejnym rozwiązaniem jest ogrzewanie podłogowe, które wbrew pozorom nie pochłania niezwykle ogromnych ilości energii, a ze względu iż jest zamontowane pod całą powierzchnią podłogi, temperatura wnętrz jest jednakowa w każdym punkcie mieszkania. Podłogowe ogrzewanie wolno zamontować nie tylko w nowym budownictwie – jest to możliwe również w starych kamienicach, nie żąda bo wielu przeróbek w mieszkaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *