Breaking News

Proste i efektywne uczenie języków obcych

Coraz częściej zdarza się, że ludzie wstępują w tak nazywane mieszane związki małżeńskie. Są to związki, w których partnerzy pochodzą z różnych krajów, a czasem nawet kultur. W takich małżeństwach, tak samo jak w każdych innych, w pewnym czasie pojawiają się dzieci. Należałoby wtedy zadbać o to, aby od początku posługiwały się językami obojga rodziców. W ten sposób wykształcimy dzieci dwujęzyczne. Nauka angielskiego lub innego języka rozpocznie się wtenczas w sposób naturalny w momencie, w którym dziecko zacznie rozpoznawać pojedyncze słowa. Niemowlę przysłuchuje się dialogom rodziców, reaguje też na to, co się mówi bezpośrednio do niego. Dlatego nauka angielskiego czy polskiego przychodzi mu w sposób naturalny.

Niewątpliwie pod warunkiem, że w tych dwóch językach porozumiewamy się w mieszkaniu. Jeżeli jedno z rodziców absolutnie przestaje używać swojej rodzimej mowy, dziecko nie będzie miało okazji sobie jej przyswoić. W wypadku rodzin wielokulturowych nauka angielskiego oraz polskiego jest zwłaszcza znacząca.

Dzięki niej dziecko będzie mogło bez przeszkód porozumieć się z dalszą rodziną. Wielokrotnie zależy nam na tym, żeby nasze dzieci już od najmłodszych lat uczyły się rzeczy, jakie w późniejszym życiu mogą okazać się szczególnie pożyteczne. Jedną z takich umiejętności jest posługiwanie się językami obcymi. Wobec tego dbamy o to, żeby nauka angielskiego rozpoczęła się już we wczesnym dziecięctwie. Ewidentnie należy w owym czasie przystosować właściwe metody.

Nauka angielskiego będzie się w tym wypadku opierać raczej na zabawie – wypróbuj też języki obce. Kilkuletni malcy powinni w głównej mierze osłuchać się z obcym akcentem, przyzwyczaić do używania dziwnie brzmiących słów. Nie należy tłumaczyć im zawiłości gramatycznych, bo prawdopodobnie oraz tak ich nie zrozumieją. Nauka angielskiego ma polegać właściwie na powtarzaniu słów rymowanek, uczeniu się angielskich piosenek czy poznawaniu niewielkiej ilości obcych słów. Te w większości wypadków wprowadza się nazywając po angielsku zabawki, jakimi wspólnie się bawimy lub też kolory wymagane do pokolorowania obrazka w książce. Tylko zastosowanie takich metod ma okazję przynieść pożądane efekty.

Więcej na: Speakin.pl – języki obce online

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *