Breaking News

Skoki spadochronowe i kursy AFF – tandem czy solo?

Duża grupa oczarowanych skokami spadochronowymi ludzi pragnie, chociaż raz w życiu tego dokonać. Połowa z nich nigdy tego nie robi, ponieważ gdzieś w miarodajnym momencie, kontrolę przejmuje strach, który wyraża wątpliwości, czy skoki spadochronowe są pewne oraz czy na pewno w trakcie ich wykonywania nic się nie stanie.

Kiedy skacze się samemu, wolno mieć wątpliwości. Kiedy natomiast decyduje się na skoki w tandemie, pełne wydarzenie jest dwukrotnie bezpieczne. Po pierwsze, postać skacząca jest przytwierdzana do instruktora, jaki wszystko za nią robi i steruje kompletnym skokiem. Po drugie, osobiście spadochron ma w własnej konstrukcji gigantyczną ilość zabezpieczeń. Spadochron, to tak w istocie dwa spadochrony, newralgiczny oraz zapasowy. Ten drugi zawsze jest składany przez umyślnie wykwalifikowaną do tego osobę, tak zwanego układacza.

Spadochron wyekwipowany jest w Cyprys, pecet monitorujący parametry lotu oraz w razie potrzeby, kiedy najważniejszy spadochron nie zostaje otwarty w dobrym momencie, otwiera ten zapasowy. Przyśpieszona Nauka Swobodnego Spadania jest inaczej nazywana jako AFF, czyli Accelerated FreeFall oraz jest jednym ze szkoleń proponowanym przez aerokluby, które zajmują się skokami spadochronowymi. Jest także jednym z najpopularniejszych kursów, jakie wolno przejść, jako SkokiZielonaGora.PL – Skoki Spadochronowe Zielona Góra. Szkoli ono w nadzwyczaj interesującej umiejętności, mianowicie ukazuje w jaki sposób spowolnić spadanie, tuż po wyskoczeniu z samolotu oraz otworzeniu spadochronu. Nie są to skoki w tandemie, dlatego uczestnik zdany jest sam na siebie i system ochronny.

Dobrze jest w pierwszej kolejności przejść szkolenie bazowe o nazwie Static Line, jakie to umożliwia oswojenie się ze skokami samymi w sobie. Bazuje ono na odbyciu trzech, samoistnych skoków, z małej wielkości, gdzie spadochron otwiera się sam w słusznym momencie. Szkolenie AFF jest przeznaczone po największej części dla osób, jakie pragną w krótkim czasie ekspresowo nauczyć się zdolności wolnego spadania, a również tych, którzy na serio myślą o kontynuacji sportu.

Dodaj komentarz