Breaking News

Wózki i foteliki do auta dla paru maluchów

Narodziny dziecka to dla większości rodziców gigantyczne szczęście. Długie chwile wymagania wynagrodzone zostają radosnym gaworzeniem maleństwa. Co niektórym rodzicom zdarza się nawet szczęście podwójne, lub… potrójne oraz więcej. Nie da się zakamuflować, że utrzymanie jednego dziecka dużo kosztuje.

Nabycie wyposażenia do pokoiku, wózek, fotelik do samochodu, a przede wszystkim środki pielęgnacyjne-pieluszki, zasypki, kremy itp.-to wszystko jest coraz to droższe. Tak w takim razie rodzice wieloraczków mają pod tym względem niemało trudniej. Z pewnością czeka ich dużo wydatków powiązanych z przyjściem na świat dzieci. Jednym z nich jest kupno stosownych wózków i fotelików samochodowych. Nie musimy się jednak bać, że będziemy mieli komplikacje z ich kupnem, bo producenci tego rodzaju ekwipunków wychodzą naprzeciwko również rodzinom wielodzietnym.

Dawniej rodzice wieloraczków musieli kupować dla nich oddzielne wózki dziecięce. Było to wybitnie niepraktyczne i niewygodne, ponieważ na spacer musiały wychodzić z nimi zawsze co najmniej dwie osoby. Chwilowo produkowane są odpowiednie wózki bliźniacze – sprawdź Recaro monza seatfix. Dzieci mogą być w nich usadzone obok siebie, bądź jedno za drugim. Każde z tych rozstrzygnięć ma swoje pozytywy i minusy. Wózek, w którym dzieci siedzą obok siebie jest szerszy aniżeli normalny wózek, absorbuje więcej miejsca na chodniku, może być wobec tego mniej praktyczny jeśli dużo chodzimy po mieście.

Z kolei wózek „jedno za drugim” jest węższy, niemniej jednak dłuższy-nie jesteśmy w stanie się wychylić, by ujrzeć, co robi dziecko siedzące z przodu. Dla mam, które ubóstwiają mieć wszystko na oku może być to drobna niedogodność. Istnieją także wózki dla trojaczków i czworaczków, które w Polsce są mniej atrakcyjne, jakkolwiek łatwo dostępne na zagranicznych serwisach zakupowych. Trochę bardziej karkołomnym tematem są foteliki dziecięce. Tutaj niestety nie da się niczego wymyślić, każde dziecko, dla jego własnego bezpieczeństwa, musi mieć swój własny fotelik, przyzwoicie zamocowany w samochodzie.

Dodaj komentarz